Școli participante

1Logos Christian Academy - Niles, IL, SUA

Profesori coordonatori:


  • Tabita Măgduț

Elevi:


  • Măgduț Miriam
  • Văduva Ana Maria
  • Văduva Timotei
  • Hodoroabă Sarah
  • Simoniak-Sas Shanea
  • Vanciu Eliza
  • Tămășan Mary Ann
  • Strugariu Andrea
  • Nathan Fratu
  • Comănescu Christopher
  • Crișan Andrea
  • Murg Caleb
  • Văduva Iosif
  • Crișan Anamaria
  • Fratu Matthew
  • Hodoroabă Daniel
  • Soltuzu Maria
  • Văduva Ioel
  • Buzdugan Bogdan
  • Pope Cristina
2Grup de elevi de la cursul de Limbă, Cultură și Civilizație Românească - Ladispoli, Italia

Profesori coordonatori:


  • Angela Nicoară (L.C.C.R.)

Elevi:


  • Adăscăliței Alex Ioan
  • Anghel Francisc Massimo
  • Anghel Ștefan Daniel
  • Anghel Emanuela
  • Asandei Denisa Ioana
  • Asandei Rareș Constantin
  • Florea Ionuț
  • Baghiu Miruna
  • Bejan Maria Larisa
  • Chelaru Gabriela
  • Diac Ilaria
  • Dumea Cristian Rafael
  • Dumea Emanuela
  • Dumea Rebecca
  • Eva Ștefan
  • Emad Farag Ilaria Maria
  • Ghițulescu Alexandru
  • Ghițulescu Vlăduț
  • Gligore Andrei Constantin
  • Grasu Luca
  • Herta Maria
  • Iclodean Crina
  • Motoc Klaus
  • Neacșu Puica Jonathan
  • Nicolau Andreea Alessandra
  • Nicolau Delia Anamaria
  • Jelea Andrea
  • Bostan Bogdan
  • Gherghuț Riccardo
  • Bordea Gabriel
  • Bordei Damian
  • Lazăr Irina
  • Ripoli Gabriele
3Liceul Teoretic Gheorghe Asachi - Chișinău, Republica Moldova

Profesori coordonatori:


  • Ojog Angela
  • Butuc Maria

Elevi:


  • Jandîc Bianca
  • Țurcanu Iana
  • Lucinschi Timur
  • Brăduțanu Cristian
  • Pânzaru Mădălina
  • Palarii Leonilla
  • Crucirescu Mirela
  • Isac Sofia
  • Moraru Alexandra
  • Lebeda Lia
  • Buzdugan Mădălina
  • Gribonos Aleksandra
  • Baxan Dragoș
  • Baxan Patricia
  • Catraniuc Maxim
  • Glodea Iuliana
  • Stratu Ion
  • Coroli Cristian
  • Castraveț Teodora
  • Matfei Irina
  • Ceban Alexandra
  • Mârzac Cristina
  • Popușoi Corina
  • Izbaș Elena-Lucia
  • Cerga Smaranda
4Școala de limba română Elena Rosetti-Cuza - Atena, Grecia

Profesori coordonatori:


  • Ana-Maria Cuciureanu

Elevi:


  • Alexandra Herman
  • Alexandra Cuciureanu
  • Andrei Secan
  • Teodora Gorjan
  • Evmorfia Tsoulou
  • Robert Leonte
  • Flavius Țîna
  • Elli Brăișteanu
  • Hektor Fluture
  • Emanuel Vasilciuc
  • Marina Stanciu
  • Alexandra Botiz
  • Simina Curic
  • Olimpia Leonte
  • Arianna Leonte
  • Antonia Apostolou
  • Apostolos Apostolou
  • Iustin Ivanovici
  • Alexandra Ivanovici
  • Denisa Belciug
5Grupul de elevi de la cursul de Limbă, Cultură și Civilizație Românească - Roquetas de Mar, Spania

Profesori coordonatori:


  • Voicu Sînziana Maria Elena

Elevi:


  • Noelia Bachis- 11 ani
  • Daniel Bachis- 10 ani
  • Miriam Nicoleta Flore- 10 ani
  • Christian Horoba-10 ani
  • Patrisia Nedelea-10 ani
  • Christian Nedelea- 10 ani
  • Carla Marinescu- 11 ani
  • Aroa Catinean- 11 ani
  • Hermina Dudau- 12 ani
  • Denis Cicai-10 ani
  • Mariana Ban- 11 ani
  • Samuel Pasare- 10 ani
  • Raul Rusu -11 ani
  • Tabita Mihaela Ciocan-10 ani
  • Armando Stefan-10 ani
  • Roberta Stefan-12 ani
  • Andreia Vartolomei- 11 ani
  • Lorena Calatoe -10 ani
  • Ruth Maria Cican-11 ani
  • Ruben Jozsef Szabo- 10 ani
  • Patricia Padurean -11 ani
  • Naomi Calini -11 ani
  • Adrian Birte- 11 ani
  • Ionela Zagrean-11 ani
6Milne Valley Middle School - Toronto, Canada

Profesori coordonatori:


  • Laura Buburuzan
  • Minodora Grigorescu
  • Cristina Mareș
  • Voluntar: Mihaela Comsa

Elevi:


  • Tudor Comșa
  • Charlize Thorn
  • Peter Thorn
  • Tyra Thorn
  • Vlad Popescu
  • Ștefan Grigorescu
  • Alexia Ciobanu
  • David Doscas
  • Anna Boghina
  • Maya Cinazan
  • Eliza Barna
  • Adrian Bălan
  • Lara Nichel
  • Dan Buburuzan
  • Lorelai Naie
  • Teodor Manole
  • Max Forys
  • Eva Irimes
  • Patrick Irimes
  • Arina Vasilachi
  • Sandra Pestean
  • Luca Medeleanu
  • Eric Șteflea
  • Bianca Juri
  • Victor Cora
7Liceul cu predare în limba română Mihai Eminescu - Solotvino, Ucraina

Profesori coordonatori:


  • Ana Pulisca

Elevi:


  • Maria Vlad
  • Anastasia Moldovan
  • Daniela Filip
  • Emilia Nodi
  • Iana Canaloș
  • Marin Zubaci
  • Colia Șuliga
  • Ion Popovici
  • Nuțu Furt
  • Daniela Țiple
  • Bianca Simionca
  • Maria Pricop
  • Vansa Guzo
  • Rebeca Țiple
  • Mihaela Moiș
  • Ionel Marculiciac
  • Adina Marina
  • Vasile Simionca
  • Iuliana Mațola
8Școala românească de sâmbătă - Lisabona, Portugalia

Profesori coordonatori:


  • Alexandru Gafiiuc

Elevi:


  • Alexandra Maria Bodo
  • Teodora Burzo
  • Crina VAlentina Chiru
  • Elena Grămadă
  • Ana Oprea
  • Grigore Pantea
  • Maria Beatriz Sima
  • Livia Terente
  • Elena Țiulea
  • Ștefan Pop
  • Matei Cașcaval
  • 9Școala Europeană Bruxelles IV - Bruxelles, Belgia

    Profesori coordonatori:


    • Delia Maria Moise

    Elevi:


    • Bogdan Andrei
    • Chirițescu Maya
    • Vasu Filip
    • Cioc-Badiu Sara-Marie
    • Hurjui Matei
    • Litu Maya-Romanița
    • Simeria Alexandra
    • Trandafir Ștefan